Wednesday, June 25, 2008

Pieczęcie Aniołów

Artykuł na potrzeby UXND
===
Love all, lest perchance is a King concealed! Say you so? Fool! If he be a King, thou canst not hurt him.


Pomysł na zapieczętowanie imion aniołów z Tablic enochiańskich trzyma się mnie od dość dawna, nie było jednak potrzeby wprowadzania go w czyn. Niedawno jednak postanowiłem nie być ciągle z tyłu za Arthemisem jeśli chodzi o pracę z Enochią i podjęłem pewne działania, dzięki czemu powstał m.in. ten artykuł.

=1=
HIERARCHIA

Pierwszą istotną sprawą jest zaznajomienie się z hierarchią enochiańską w celu poznania zarówno imion, pozycji jak i aspektów przyporządkowanym danym bytom.

*poznaj ją zatem*

=2=
WYBÓR

Jak widzimy w aspektach możemy przebierać, kwestia jak "przebieranie" zmienić w "użytek".

Powiedzmy, że jako UXN potrzebujesz "dopalacza" podczas walki, postaram się więc opisać technikę na przykładzie jednego z bardziej "bojowych" aniołów.

Na liście bytów odnajdujesz więc:

LSRAHPM - He who slays - WATER - Mars

Do zapieczętowania masz cztery czynniki - Imię [metoda werbalna], Aspekt [gest], Żywioł [postawa] i Planeta [wizualizacja]

=3=
PIECZĘĆ - SENIORZY

=Imię
W zależności od tego jaki model wymowy preferujesz, samo imię wymiawiasz jako Las-rahe-pem lub Las-rah-pem, przy czym drugi sposób jest bardziej poprawny - w tym miejscu jednak nie ma to zbyt wielkiego znaczenia.

=Aspekt
Metodę wybierania gestu pozostawiam wyobraźni ninja, mój sposób polega na medytacji nad imieniem danego bytu do momentu, aż powstanie jego wizerunek. Staram się zaobserwować pierwszy ruch jaki ów byt wówczas wykona, zapamiętać go i użyć.

W przypadku Lasrahpem'a gestem tym było wyjęcie miecza, tak więc aspektowi "Slay" przyporządkowuje taki też gest.

=Żywioł
Mój system:
Woda - delikatna postawa, lekko wysunięta lewa noga.
Ziemia - solidna postawa, nogi równolegle, lekko ugięte.
Ogień - delikatna postawa, lekko wysnięta prawa noga.
Powietrze - delikatna postawa, nogi wyprostowane.

Zmieniasz podług woli, postawy te jednak uważam za dość praktyczne, bazują jednak na jednym z mych własnych systemów, tak więc rób z tym co chcesz.

=Planeta
Najłatwiej - wizualizacja symboli, może być również wizualizacja samej planety. Działa jako metoda przyspieszonej ewokacji atrybutów.

=4=
PIECZĘĆ - ANIOŁY KRZYŻA KALWARII

Wszystko jak wyżej - tylko zamiast planety wplatamy wizualizacje DRUGIEGO z żywiołów.

=5=
PIECZĘĆ - ANIOŁY KERUBICZNE i SŁUDZY

Pieczętować będą je jedynie zaawansowani magowie enochiańscy, którzy poradzą sobie bez moich wskazówek ;)

=6=
PIECZĘĆ - ZARZĄDCY (GOVERNERS)

Wizję planety zastępujesz wizją Aethyru, który oczywiście poznałeś wcześniej ;]

=7=
PIECZĘĆ - WIELCY KRÓLOWIE/ŚWIĘTE IMIONA BOGA/TABLICA UNII

Pieczęci stworzone z tych imion wykazały się zerową skutecznością.

=8=
KOMPILACJA

Wbij się w jakiś dowolny trans laja-samdhi-dodobny, skumuluj reiatsu w splocie, skup się przez chwilę na intencji/aspekcie, stań w pozycji korespondującej z żywiołem, równocześnie wykonaj gest, wypowiedz imię i zwizualizuj planetę. Pozostań w pozycji przez chwilę.

=9=
PRAKTYKA

Skup reiatsu w splocie, wykonaj dwa-trzy głebokie oddechy i wykonaj pieczęć pozwalając mu na manipulację energią ze splotu.

=10=
OUTRO
Wykorzystane wielokrotnie. ARINNAP pozwolił mi przejść przez stada dresów w drodze na juwenalia bez najmniejszego ataku fizycznego/werbalnego, OCCODON zdać dwa trudne koła bez przygotowania, LSRAHPM wygrać fight z dwoma dresami o 3 w nocy w chujowej dzielnicy. Inne to pieczęci motywujące, zwielokratniające doznania etc, działają w 100%.

Artykul ten jest połączeniem Magii Enochiańskiej, Naruto i Elven Magic. Co nie zmienia faktu, że poprawnie wykonane techniki działają za-je-biś-cie :)

No comments: