Sunday, June 21, 2009

Technika Bankai (archiwum sanctum.pl)

ciąg dalszy archiwizacji sanctum.pl

TECHNIKA BANKAI


Geneza
Pomysł oczywiście wzięty z Bleach'a, nie sugerujcie się tym - albo sugerujcie. To jest skuteczne.

Wymagania:
- 1-2h czasu dziennie na praktykę
- Doświadczenie w medytacji.

Bankai = Release (Uwolnienie) (czasem tłumaczone jako "Fuzja idealna")

Prostym językiem podług modeli:

Model Psychologiczny - poprzez użycie techniki Bankai na osobę zostaje nałożona autohipnoza likwidująca wszelkie lęki, dająca 100% pewności siebie oraz uplastyczniająca rzeczywistość postrzeganą. Zwiększone zostają możliwości psychiczne i fizyczne takiej osoby.

Model Energetyczny - technika Bankai kumuluje cały potencjał energetyczny w centrum (hara), po czym uwalnia ją stamtąd równomiernie silnym strumieniem po całej sieci energetycznej ludzkiego ciała.

Model Spirytualny - nasze cząstka duchowa (dusza, kia, wtv) uwalnia swój potencjał wpływając na możliwości ciała.

Na potrzeby pracy przyjmijmy, iż Bankai uwalnia pełen potencjał energetyczny naszego KIA likwidując po części cenzor psychiczny. Bankai przypomina stan berserku, jednakże w przeciwieństwie do niego jest całkowicie opanowany przez użytkownika.

I - Berserk

Znajdź miejsce w którym możesz poćwiczyć fizycznie jakikolwiek rodzaj walki, choćby miało to być uderzanie kijem o drzewo. Ćwicz tak długo, aż przestaniesz kontrolować swoją siłę i to co robisz, możesz do tego użyć jakiejkolwiek emocji lub zapalnika w postaci pojedynczej myśli. Praktykuj regularnie (=codziennie), aż do momentu, kiedy będziesz mógł wprowadzić się w ów "szał" bez żadnego problemu.

II - Opanowanie Berserku

Gdy opanujesz krok I, podczas ćwiczeń w berserku dodawaj elementy, które będą wynikały bezpośrednio z Twojej akcji - nie z automatyki szału.
Przykładowo, w środku praktyki opanuj się na pół sekundy tylko po to, aby dodać uderzenie z lewej strony, po czym wróć do szału.
To najżmudniejszy fragment ćwiczenia całej techniki, kończy się bowiem w momencie, gdy szał zejdzie na drugi plan - czytaj: kiedy go opanujesz i mimo jego istnienia będziesz wykonywał kontrolowane akcje. Brzmi jak coś niemożliwego (zapanować nad sobą podczas szału, w którym sie nad sobą nie panuje), ale jak wyniknie z Twojej praktyki - da się to zrobić.

III - Zmiana płaszczyzny - opracowanie techniki

Medytacja i kontemplacja - oto ten krok. Siądź w asanie smoka, wywołaj berserk opanuj go natychmiast i skup się na wizjach. Musisz odnaleść możliwości użycia tego, co do tej pory opracowałeś. Czy przyda się tylko podczas walki? Czy może na egzaminie również? Czy zwiększa on Twoje możliwości fizyczne czy również psychiczne? W jakim stopniu jest przez Ciebie opanowany? W jaki sposób możesz wykorzystać potencjał, który Ci on daje?

Medytacje nad tymi pytaniami zajmą Ci trochę czasu, ale bez nich nie stworzysz finalnej formy techniki Bankai, która jest zawsze indywidualna.

IV - Forma i zapalnik

Znasz już Możliwości. Teraz opracuj Zapalnik (= nlp Kotwica), który włączy w Tobie Bankai w danej formie.

V - Doświadczenie

Musisz je nabyć. Dopiero po kilku-kilkunastu udanych akcjach z wykorzystaniem techniki Bankai, możesz nabyć świadomość, że umiesz z niej korzystać.


Wskazówki

- Jesteś jednością z techniką (ta technika jest Tobą - ty jesteś tą techniką)
- Technika wywołuje wyczerpanie fizyczne - podobnie jak sam berserk (wykorzystuje duże pokłady energetyczne)
- Nad techniką pracujesz sam, cały tekst jest wskazówką i nie traktuj go w 100% poważnie. Jesteś magiem.

No comments: