Sunday, September 20, 2009

Technika zanpakutō

Otakultyzmu ciąg dalszy. Jeśli masz zamiar potraktować ten how-to poważnie, nie odpowiadam za ewentualne skutki uboczne, takie jak niestabilność emocjonalna i ewentualne choroby psychiczne.

W sumie, ten artykuł powininen powstać jako pierwszy, gdyż jest on jako tako podstawą praktyk z tą dziwną ścieżką magijną.


Do rzeczy.

Zgodnie z tym, co stworzył pan Tite Kibo, zanpakutō to alter ego osoby, dzięki ćwiczeniom i praktyce o coraz większej mocy, a jednocześnie uległe i poddane osobowości głównej (postać miecza), która staje się silniejsza dzięki posiadaniu takowego. Patrząc na typowy paradygmat magii chaosu, można uznać, że zanpakutō to bardzo silny serwitor, w odróżnieniu od klasycznych przykładów tworzony i rozwijany latami.

Rozwój zanpakutō można podzielić na kilka etapów:

1. Stworzenie zanpakutō

Podobnie jak w przypadku servitora, przydatny jest tutaj materialny container i niezbędny jest wysoki poziom reiatsu, którym ten container zostanie nasycony. Ów pierwszy etap - w moim przypadku - różnił się od tworzenia serwitora tym, że nie nadałem zanpakutō imienia, nie stworzyłem jego formy wirtualnej**

2. Praktyka z zanpakutō

Ten etap zależy od pojemnika na nasze zanpakutō i jest podobny do pracy z fetyszem w Liber KKK. Głównym celem praktyki jest stworzenie więzi z zanpakutō, zarówno z jego formą duchową ** jak i materialną. Podczas tego etapu forma duchowa zanpakutō powinna ulegać wzmocnieniu, pojawiać się w wizjach i snach, przy oddzieleniu posiadacza od zanpakutō wyzwalać się będą negatywne emocje.

3. Zwiększanie możliwości zanpakutō

U mnie trwało to kilka miesięcy, nie wiem jak będzie w twoim przypadku. Jeśli będziesz prawdziwie praktykować ze swoim zanpakutō, po pewnym czasie ujawni ci się jego forma wirtualna. Bardzo ważne jest, żeby jej nie tworzyć - musi pojawić się "sama z siebie", jako efekt ewolucji zanpakutō w podświadomości właściciela. Forma wirtualna zanpakutō jest w stanie porozumiewać się z właścicielem, zwiększa jego potencjał energetyczny i możliwości percepcyjne, może mieć również dodatkowe właściwości, w moim przypadku likwiduje nadmiar myśli, pozwala się uspokoić i skupić.

3. Praca z formą wirtualną

Ten etap jest nad wyraz podobny do idei Tite Kibo - musi nastąpić oddzielenie się właściciela od zanpakutō poprzez usamodzielenienie się drugiego. Najpierw musisz poznać jego imię, następnie dokładne możliwości i w końcu sposoby pracy z taką oddzieloną formą. Jak najbardziej pasuje do tego etapu słowo shikai - fuzja wstępna.

i tutaj zakończę tą notkę z wiadomych względów - wkrótce napiszę o permutacji techniki bankai z wykorzystaniem zanpakutō.

Powodzenia


* container = przedmiot, który zostaje nasycony reiatsu.

** postać/forma wirtualna = pojawiająca się w wizjach, snach, LD, medytacjach forma zanpakutō odmienna od materialnego pojemnika, zdolna do komunikacji.

*** postać/forma duchowa = forma reiatsu (czynnik energetyczny) podległa formie materialnej, zazwyczaj identyczna z materialnym containerem.

No comments: