Friday, October 15, 2010

trzykrotne Z
"Nawet jeśli wydaję się nam, że nie mamy żadnego wyjścia z danej sytuacji, zawsze posiadamy jakiś wybór. Aby postąpić jak najlepiej, można spisać na karteczce wszystkie stojące przed nami możliwości, nie narzucając sobie przy tym żadnych ograniczeń. Kiedy się to już uczyni, trzeba pogrupować te opcje na dwie kategorie. Do pierwszej z nich zaliczymy te wszystkie możliwości, które wymagają od nas zachęcenia innych ludzi do naszego tripu. Do drugiej te, które zależą wyłącznie od naszej woli czynu. Jeśli okaże się, że nie jesteśmy w stanie dokonać niczego samemu, musimy ponownie przemyśleć sytuację."


Prosty Wybór, Zen bez mistrzów zen.


xiqual udinbak: czynię vortex, wszystkie bufy idą od teraz do głodnych dzieci w afryce.

...

a o ścieżce porozmawiamy za 118 dni.

i jeszcze jeden:

"Na świecie żyje wiele osób wyzwolonych lub sprawiających takie wrażenie. Niektórzy z nich poszukują uczniów, ponieważ nie dotarły do nich słowa Nietzschego: "Co? Marzą wam się poplecznicy? Szukacie zer, bo chcecie się rozmnożyć?" Warto ich wysłuchać, ponieważ każda praktyka samowyzwolenia sprawdza się tylko dla jednej osoby".


Praktyka indywidualna, zbmz


pac, pac, pac, pac, pac.

kompilacja, testy, debugging, rekompilacja, testy, debugging, rekompilacja, testy debugging.

ja tak, ty nie, ty tak, ja nie, ja nie ty nie, ja tak ty tak

że co i po co?

ostatni:

Pralaya wiedział, że droga do prawdy wiedzie nieoczekiwanym szlakiem. Zdarzało mu się więc zapuszczać w ślepe uliczki w poszukiwaniu wyzwolenia. Spytany, czemu się nie zniechęcał, odrzekł: "Gdy praktykuje się jogę zawiązywania sznurówek zębami, trzeba się pogodzić z tym, że czasem wyląduje się ze stopą w ustach".


Mądrośc Pralayi, zbmz


kropka. i duża litera.

4 comments:

Unknown said...

jaka litera?

photal

Jin said...

jakakolwiek, byleby nie traktować jej zbyt poważnie.

Unknown said...

czemu?

Jin said...

bo po co?

i czemu nie?